8:41 PM
     صفحه نخست          اساسنامه و مرامنامه حزب          آلبوم عکس       عضویت در حزب         آرشیو مطالب       جستجوی مطلب           پیوند ها          تماس با ما 
 یادداشت سر دبـیـر
 ططری اسطوره فراموش ناشدنی

در روزگار قحطی مردی و انسانیت و غلبه نفس و انانیت و رواج پلشتی و پلیدی و تقدیس مادیات و نفسیات و صدرنشینی و قدر بینی دروغ و تزویر و ریاکاری و رباخواری و..... بر ساحت جامعه امروز وجود مردانی مثل ططری غنیمتی بود پرقیمت که تا قیام قیامت شاید به تعدادی معدود ظهور و بروز کنند .مردی که برای جلوس بر صندلی پارلمان در گوهری وجود خود را به پای خوکان ثروت و قدرت نریخت ، دست هیچ خان و خان زاده و شیخ و سید و آیت الله و حجت الاسلامی را نبوسید.، وامدار هیچ حزب و گروه و دسته و جناحی نبود

 اخبار عمومی
پاسخ حسام‌الدین آشنا به اتهام‌زنی جدید یک چهره تندرو؛ به شیوه آمدنیوزی لجن‌پراکنی نکنید، عاقبت ندارد
روحانی: مبارزه با فساد با جدیت در درون سازمان مالیاتی پیگیری شود
روایت میانجی‌گری آیت‌الله مهدوی کنی بین بنی صدر و هاشمی رفسنجانی
جای خالی آیت‌الله در بین اصولگرایان ۵ ساله شد /ناطق‌نوری نخ تسبیح وحدت می‌شود؟
رفت و آمد قالیباف به مشهد جنبه انتخاباتی دارد؟/ ترقی: جلیلی حضوری در مشهد ندارد
روحانی: مبارزه با فساد با جدیت در درون سازمان مالیاتی پیگیری شود
فرمانده کل سپاه: دستگیری سرشبکه آمدنیوز موجب غافلگیری سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه شد
حسین فریدون به مرخصی رفت
نماینده نزدیک به قالیباف: با قطعیت می‌گویم او کاندیدای مجلس نمی‌شود/سعید جلیلی نامزد می‌شود اما نه از مشهد
مطهری: احمدی‌نژاد به درستی می‌گفت مسئول اجرای قانون اساسی است/تفسیر قانون اساسی باید به عهده نهادی بالاتر از شورای نگهبان باشد
رييس‌ جمهور در مراسم آغاز سال تحصيلي دانشگاهي: در مسائل استراتژيك به نتيجه نرسيديم همه‌پرسي كنيم
مجلس بدنبال مصادیق جرم سیاسی/ هیات منصفه، روزنه امید می‌شود؟
واکنش توئیتری حسام‌الدین آشنا به سخنان رییس جمهور در جمع دانشجویان
روایت یک چهره اصلاح‌طلب از لوطی منشی و مردانگی ناطق نوری در سیاست
کیهان: عواطف جریحه‌دار مدیر فراری یک روزنامه اصلاح طلب برای نیما زم
رهبری، آخرین بار چه زمانی به کربلا مشرف شده‌اند؟
دستگیری روح‌الله زم‌های دیگر و مریم رجوی در راه است، آسیاب به نوبت
واکنش آذری جهرمی به ادعای حمله سایبری آمریکا به ایران: خواب دیدند خیره!
واکنش علیرضا معزی به تجمع چند دانشجو در حاشیه سخنرانی رئیس جمهور در دانشگاه
انجام تشریفات قانونی برای ورود حسین فریدون به زندان اوین
روایت وزیر کشور از جزئیات بازداشت روح الله زم/از مدت ها قبل تور اطلاعاتی پهن شده بود
ادعاهای عجیب همسر روح‌الله زم/ او به بغداد سفر کرده بود /به تماس‌هایم پاسخ نمی‌داد
تکذیب ادعای دیدار روح‌الله زم با آیت الله سیستانی
اعلام زمان برگزاری آزمون‌های سال ۹۹
واکنش پدر روح الله زم به بازداشت پسرش: دنیا دار مکافات است
جزئیاتی جدید از پشت پرده شکار روح‌الله زم، سرشبکه جنگ روانی ضدانقلاب توسط اطلاعات سپاه
روحانی:آماده‌ام برای ملتم قربانی شوم/اگر همه‌پرسی بد است،حذفش کنند
مرعشی رئیس ستاد انتخابات اصلاح‌طلبان می‌شود/چرا نام شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تغییر کرد؟
دادستان کشور: دیروز ۵ قاضی فاسد را از دستگاه قضا اخراج کردیم
پشت‌پرده امتياز تحصيلي‌خاص در دانشگاه آزاد
رمزي شدن شفافيت
پاكستان از عهده ميانجي‌گري برخواهدآمد؟
روایت دستفروش زن ورزشگاه آزادی؛ از درآمد میلیونی تا امید برای حضور مجدد
رابرت دنیرو: منتظر دیدن ترامپ در زندان هستم
کمیسیون امنیت: هجوم خارجی‌ها برای خرید ویلا در شهرهای‌ شمالی‌ ایران
امضای مجمع روحانیون پای لیست اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس؟
عضو حزب موتلفه: پهپاد آمریکایی را ارتش منهدم کرد نه سپاه/خلخالی، هویدا را کشت/بازرگان تفکر خاص نزدیک به اهل سنت داشت
روحانی: با تنگتر شدن فیلتر در انتخابات، نتیجه مثبت‌تر نخواهد شد
خاطره توئیتری عطاءالله مهاجرانی از پختن آبگوشت بدون گوشت برای نماینده‌های مجلس اول
توضیحات جهانگیری درباره سخنان رئیس جمهور درخصوص انتخابات مجلس
 گفتــگو
عابدی جعفری: برعکس تمام دنیا ما در زمان جنگ فساد نداشتیم اما...
ابتکار: اصلاح‌طلبان باز هم به سمت ائتلاف انتخاباتی خواهند رفت
عطریانفر:باید بین اصلاح‌طلبان و شورای‌نگهبان اعتمادسازی صورت گیرد
فلاحت‌پیشه: پالرمو رد نشده، بلکه تبدیل به قانون شده است
خاطره حسین مرعشی از سنت صندلی داغ در زندان اوین/ هاشمی در نماز جمعه ۸۸ چه گفت که نمی‌شد عمل کرد؟
حجاریان:جناح میانه رو کنار زده شده و تندروها میداندار شده اند/بنیاد اصولگرایی براساس رانت و زندگی رانتی است!/مجلس بعدی شدیدا محافظه کار خواهد بود
حاجی‌بابایی: تخریب مجلس به سود هیچ‌کسی نیست
زیباکلام: دوقطبی‌سازان می‌خواهند خود را همراه با مردم نشان دهند/برخی مانند استالین می‌گویند هرکه با ما نباشد، دشمن است
انتقادات مسیح مهاجری از روحانیونِ سیاست‌باز /پدر دوگانه‌سازی بسوزد
حسین مرعشی:در شرایط کنونی هیچ پالس منفی نباید به خارج داده شود/ انتخابات پرشور مجلس، پیام روشن به ترامپ است

کد مطلب 23795           تاریخ ارسال : 1398/07/13                         نسخه چاپی
قالیباف منتظر رخصت انتخاباتی اصولگرایان؟ / چشم سردار به بهارستان

محمدباقر قالیباف بعد از گذشت بیش از دو سال از آخرین انتخاباتی که در آن کاندیدا شده بود حالا دست به کار شده و برای آنچه در سر می‌پروراند نه منتظر رخصت اصولگرایان شده است و نه در او عزمی دیده می‌شود که دنباله‌رو تصمیماتی باشد که در درون اردوگاه اصولگرایی گرفته می شود.


فائزه عباسی: سردار اصولگرا، بعد از گذشت بیش از دو سال از آخرین انتخاباتی که در آن کاندیدا شده بود، بازهم دست به کار شده و برای آنچه تحت عنوان «نواصولگرایی» در سر می‌پروراند نه منتظر رخصت اصولگرایان شده نه در او عزمی دیده می‌شود که دنباله‌رو تصمیماتی و فرمان هایی باشد که از درون اردوگاه اصولگرایی صادر می‌شود.

هرچه به انتخابات نزدیک می‌شویم اصرار قالیباف بر عملیاتی کردن ایده هایش در قالب دو کلیدواژه «نو اصولگرایی» و «مجلس نو» بیشتر از قبل می شود. او تا به امروز چندین‌بار خطاب به جوانان اصولگرا نامه‌های سرگشاده نوشته و بارها از تریبون های مختلف تلاش کرده نگاه ها و تحلیل ها را به سمت خود و این دو کلیدواژه بچرخاند، تلاشی که به نظر نمی رسد چندان موفقیت آمیز بوده باشد. با این وجود قالیباف گویی قرار نیست پا پس بکشد و مانند انتخابات ۹۶ نظاره گر لحظه آخر انتخابات شود. 

حضور در سه دوره انتخابات ریاست جمهوری و بی‌توجهی یا رها کردن لحظه آخری او توسط اصولگرایان، گویی قالیباف را متقاعد کرده است که نمی‌تواند روی حمایت رفقای اصولگرایش چندان حسابی باز کند. شاید از همین روست که او به فکر افتاده است تا جایگاه و پایگاهی در میان نسل جوان اصولگرایان دست و پا کند.خاصه آنکه قالیباف با وجود تلاش های چندین باره هنوز نتوانسته است تشکیلات حزبی منسجم و پرنفوذی را ساماندهی کند و ضعف حمایت حزبی و تشکیلاتی را همچنان حس می کند. 

ایده‌های انتخاباتی او در کنار دیدارهایش با چهره ‌های سیاسی سبب شده گمانه‌های مختلفی درباره شهردار اسبق تهران آن هم در دمادم انتخابات مجلس یازدهم مطرح شود. برخی تحرکات او را تلاش برای تکیه زدن بر یکی از کرسی های لیدری اصولگرایان می دانند و برخی دیگر معتقدند او بدش نمی آید خودش لباس وکیل المله ای را برتن کند.

ردای لیدری بر قامت سردار

فارغ از حرف و حدیث‌هایی که درباره کاندیدا شدن قالیباف در انتخابات اسفندماه شنیده می‌شود، به نظر می‌رسد کنش‌ها و واکنش‌های او بیشتر این پالس را به بدنه جریان اصولگرا می دهد که سردار می خواهد در جمع بزرگان و به اصطلاح لیدرهای اصولگرا جایی برای خود دست و پا کند. او که در انتخابات گذشته مجبور شد با تصمیم همان بزرگان ردای کاندیداتوری را از تن بدر کند و در گوشه ای نظاره گر رقابت رئیسی و روحانی باشد، اینبار تلاش دارد تا قبل از رسیدن به انتخاباتی دیگر تکلیف خود با برادران اصولگرایش را روشن کند. یا او را در جمع لیدرها بپذیرند یا مسیر لیدری تک رو را در پیش گیرد.

این گمانه وقتی تقویت می‌شود که محمدرضا باهنر هم بر آن مهر تائید می‌زند و درباره تلاش قالیباف، جلیلی و حدادعادل به خبرآنلاین می‌گوید: «آنها می‌خواهند در یک مجموعه لیدری باشند و حضور داشته باشند. اگر کسی فکر کند می تواند به تنهایی یک شخص حقیقی کاریزماتیک باشد، تحلیل اشتباهی کرده است. برای همین است که این چهره هایی که شما نام بردید همه شان در جلسه شورای وحدت می آیند، حتی آقای قالیباف با آن بیانیه ای که داده بود ولی بازهم من تردید ندارم که در جلسات وحدت خواهد ماند.»

از سرلیستی مشهد تا ریاست مجلس

قالیباف در تلاش هایش برای ساختن نمای جدیدی از خود در بین اصولگرایان، بی پروا به قدیمی ترهای جریان راست می تازد و از عهدشکنی های راست گرایان جوانتر انتقاد می کند. انتقاداتی که باعث شده برخی تحلیلگران به این نتیجه برسند که هدف قالیباف در تحرکات جدید سیاسی اش تنها تلاشی برای قرار گرفتن در جایگاه لیدری نیست بلکه ممکن است او خودش هوس کاندیداتوری بهارستان به سرش زده باشد و حالا که کرسی ریاست پاستور نصیبش نشده کرسی ریاست بهارستان را فتح کند. خاصه آنکه حضور لاریجانی در این دور از انتخابات با اماواگرهای زیادی همراه است. اماواگرهایی که می تواند برخی کاندیداهای بالقوه چون قالیباف یا جلیلی و محسن رضایی را به هوس بیندازد که بازهم وارد میدان انتخابات شوند، اینبار  میدان انتخابات مجلس.  در میانه این گمانه زنی ها خبری نیز درباره احتمال سرلیستی قالیباف از حوزه انتخابیه مشهد هم به گوش رسید. زمزمه ای که نه می توان با قاطعیت آن را رد و نه تاییدکرد.

تقسیم کار انتخاباتی قالیبباف و احمدی‌نژاد صحت دارد؟

«قالیباف به دیدار محمود احمدی‌نژاد رفت» این خبری بود که مدتی قبلی منتشر شد و سیل گمانه‌زنی‌ها را به دنبال داشت. هرچند دیدار دو شهردار اسبق تهران و صحبت‌های آنها حول محور انتخابات در موج انکار یک طرف و تائید طرف دیگر حسابی گیر کرد اما برخی خبرهای جسته و گریخته همچنان بر این مهم اصرار دارد که قالیباف و احمدی نژاد بدشان نمی آید که تقسیم کار انتخاباتی بین خودشان داشته باشند. تقسیم کاری که براساس آن بدنه رای احمدی نژاد در صورت لزوم به کمک قالیباف بیاید و برخی احمدی نژادی ها نیز در لیست همراهان انتخاباتی قالیباف جا خوش کنند. معامله ای که هرچند اطرافیان قالیباف آن را انکار می کنند ولی سکوت احمدی نژادی ها احتمالات درباره جدی بودن آن را همچنان زنده نگه داشته است.


نظرات خوانندگان
خ  در تاریخ  15 /7 / 1398  در ساعت 40 : 8 متن زیر را ارسال کرده است
اول جواب گزارش های مالی نجفی رو بدهد ( نجفی بهای بسیار سنگینی بخاطر ارسال این گزارش ها به قوه ی قضائیه پرداخت نمود, طوریکه مردم دلشان بحال نجفی بیشتر از مرحومه استاد سوخت ). چه قدر باید از حامی اش مطمئن هست که حرکت انتخاباتی انجام می دهد چنانچه اصولگرایی با این وضعیت قالیباف ازش حمایت کند باید پرونده ی اقتصادی حامی نیز بررسی شود .نام ارسال کننده  
متن  
     

کلیه حقوق و مطالب وبسایت متعلق به ساحت کرمانشاه می باشد                  کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است             طراحی و پیاده سازی : : شرکت داده پردازان ستاره صبح غرب