10:27 PM
     صفحه نخست          اساسنامه و مرامنامه حزب          آلبوم عکس       عضویت در حزب         آرشیو مطالب       جستجوی مطلب           پیوند ها          تماس با ما 

عزل و نصب های حاشیه دار

به هر میزانی که در یک استان کشور فرایند تغییر و عزل و نصب مدیران با هزینه کمتر توام باشد نشان توسعه یافتگی آن استان است و برعکس آن نشان عقب ماندگی یک استان محسوب می گردد. براستی فرایند عزل و نصب ها و تغییر مدیران در استانهایی مثل اصفهان و کرمان و یزد و همدان و.....مثل استان کرمانشاه است ؟ طی سه سال گذشته انتصاب یا عزل کدام مدیرکل یا رییس سازمان در استان کرمانشاه بدون حاشیه بوده است ؟
صاحب نظران یکی از علائم توسعه یافتگی سیاسی کشورها را چگونگی نقل و انتقال قدرت در آن ممالک می دانند . هرچقدر در یک کشور فرایند انتقال قدرت سیاسی و تغییر روسای آن کشور براحتی و با کمترین هزینه انجام شود نشان توسعه یافتگی آن کشور است مثل همه ممالک توسعه یافته جهان : سوئیس ، دانمارک ، فرانسه ، انگلیس و......در مقابل این کشورها می توان به کشورهای آفریقایی اشاره کرد که تغییر روسای جمهور در آنجا همواره با کودتا و خونریزی و هزینه های بسیار همراه است . برهمین اساس در مقیاسی کوچکتر می توان به فرایند تغییر مدیران در استانهای ایران خودمان اشاره کرد و بازهم می توان گفت به هر میزانی که در یک استان کشور فرایند تغییر و عزل و نصب مدیران با هزینه کمتر توام باشد نشان توسعه یافتگی آن استان است و برعکس آن نشان عقب ماندگی یک استان محسوب می گردد. براستی فرایند عزل و نصب ها و تغییر مدیران در استانهایی مثل اصفهان و کرمان و یزد و همدان و.....مثل استان کرمانشاه است ؟ طی سه سال گذشته انتصاب یا عزل کدام مدیرکل یا رییس سازمان در استان کرمانشاه بدون حاشیه بوده است ؟ خوانندگان ارجمند هنوز خاطره تغییر مدیران سازمانهایی مثل میراث فرهنگی ، اقتصادودارایی ، بهزیستی ، دانشگاه رازی، مدیرکل ارزشیابی استانداری و یا فرمانداران اسلام آبادغرب و ثلاث باباجانی و گیلانغرب و دالاهو را بخاطر دارند؟ کدام یک از این انتصابات و عزل و نصب ها بدون حاشیه بوده است ؟ کدامیک از آنها بدون طومار نویسی له و یا علیه مدیران جدید و سابق آنها صورت گرفته است ؟ حتی در تعیین برخی بخشداران نظیر بخشداری گهواره نیز ماههاست کشمکش ادامه دارد و هنوز استانداری کرمانشاه موفق به تعیین بخشدار برای این بخش کوچک هم نشده است ! یا ایضا و اخیرا تغییر و انتصاب مدیر کل دفتر روستایی استانداری و انصراف و انتصاب قریب الاتفاق مشاور جوان استاندار کرمانشاه و نامه لغو ماموریت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی که غوغایی تمام ناشدنی را در فضای مجازی استان در تلگرام و ...راه انداخته شده است ؟ درحالیکه در تمام استانهای کشور این گونه امور که در کرمانشاه ما موضوعی برای کشمکش و خون وخین ریزی ! بین نیروهای سیاسی شده است در استانی مثل همدان در بغل گوش خودمان امری پیش پا افتاده قلمداد می شود.
استاندار کرمانشاه که خودعامل اصلی مشکلات و حواشی بوجود آمده و مانعی بزرگ برای توسعه یافتگی استان محسوب می شود در جلسه هفته گذشته با رسانه های استان در پاسخ به سووالی در مورد برکناری مدیرکل دفتر روستایی استانداری براحتی می گوید: من استاندارم و حق دارم مدیر زیر مجموعه ام را تغییر دهم !! براستی اگر روحانی رئیس جمهور در هنگام معرفی کابینه اش مثلا روح الله حسینیان را بعنوان وزیر اطلاعات و حمید رسایی را بعنوان وزیر فرهنگ و ارشاد معرفی کند مردم از وی می پذیرند که براحتی بگوید: رئیس جمهورم و اختیار دارم وزرای دولتم را خودم معرفی کنم ؟!
دوستان اصلاح طلب این روزها نمی توانند از استانداری که چندماه پیش بهنگام معارفه علی گروسی بعنوان مدیرکل جدید روستایی استانداری اظهار داشت : گروسی از ذخیره های مدیریتی استان است ! براحتی در وعرض چندماه خبر برکناری وی را توسط اسدالله رازانی بشنوند. استاندار کرمانشاه معیاری برای تعیین مدیران ندارد یکی به نعل می زند یکی به میخ ، معاون سیاسی اش هم یک فرد اخلاقی است که از تنها چیزی سر در نمی آورد امور سیاسی و امنیتی است و نمی داند که با حرف درمانی و شعرسرایی نمی شود اوضاع سیاسی و امنیتی استان را سروسامان بدهد .
کلیه حقوق و مطالب وبسایت متعلق به ساحت کرمانشاه می باشد                  کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است             طراحی و پیاده سازی : : شرکت داده پردازان ستاره صبح غرب