0:3 PM
     صفحه نخست          اساسنامه و مرامنامه حزب          آلبوم عکس       عضویت در حزب         آرشیو مطالب       جستجوی مطلب           پیوند ها          تماس با ما 

نوروز اسلامی !

اولین و بزرگترین مضرات سخنان امثال آقای سیداحمد خاتمی بخاطر در میان کشیدن مبحثی با عنوان " نوروز اسلامی " آنهم از تریبون نمازجمعه پایتخت که تا حدودی دیدگاه رسمی حاکمیت محسوب می گردد آن است که اسلامیت را در مقابل ملیت قرار داده و این دوگانگی بیشتر از هرچیز به ضرر اسلام است و باعث فاصله گیری هرچه بیشتر نسل جوان ما از دینی می گردد که امثال خاتمی و علم الهدی و صدیقی و پناهیان و رائفی پور و حسن عباسی امروز شارحان این دین شده اند !
============================================

در نزد ایرانیان و از دیرباز " نوروز" ملی ترین و مهمترین جشن بوده که برای برگزاری اش نه نیاز به صدور بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بوده و نه محتاج پیام مشترک امام جمعه و استاندار کرمانشاه و نه برنامه های تبلیغاتی شبکه زاگرس که امت حزب الله را از یکماه قبل برای شرکت در این جشن و مراسم تهییج کند ، البته که نوروز برخلاف مراسم های رسمی و دولتی فقط مربوط به امت حزب الله نبوده بلکه متعلق به تمام ایرانیان با هر رنگ و نژاد و دین و مذهبی و هرکس فارسی زبان است چه در تاجیکستان باشد چه در افغانستان ." نوروز " نیز مانند محرم و رمضان کاملا خودجوش خودجوش بوده و هست و کسی منتظر نمی ماند که ببیند نظر مبارک آیت الله سید احمد خاتمی چیست ؟ که در خطبه نمازجمعه تهران اعلام کند : ما با شادی مردم مخالف نیستیم اما نوروز باید " نوروز اسلامی " باشد !
نحوه برخورد افرادی مانند حضرت ایشان که همواره دید سرور بودن خود و صغیر بودن مردم را دارند با نوروز همینطور است که از فعل " باید" استفاده می کنند : نوروز باید اسلامی باشد ووو . اما هیچگاه مشخص نمی کنند مختصات " نوروز اسلامی " چیست ؟ یادش بخیر سالهای دهه 60 که نوشیدنی های موسوم به " ماالشعیر " به بازار آمده بود خیلی ها به آن می گفتند : آبجو اسلامی ! نظیر آنکه یکی در زندان از بنده خدایی پرسیده بود که : حاج آقا ، شما کمونیست هستید ؟ و طرف گفته بود اگر حاج آقا هستم چطور کمونیستم !!!!
من تا حدودی میدانم نوروز اسلامی به تعبیر امثال سید احمد خاتمی هیچ نشانی از نوروز باستانی ایرانیان ندارد ، یعنی فاقد عنصر شادی و نشاط است که مغز و هسته اصلی نوروز محسوب می شود هرچند چه امام جمعه موقت تهران بخواهد چه نخواهد باید عرض کنم سالهاست شادی و نشاط از جامعه ما رخت بربسته است و امسال بدتر و شدیدتر از سالهای ماضی ، وقتی گوشت از کیلویی نیم میلیون تومان عبور کند و نرخ برنج سر به فلک بکشد یک خانواده ایرانی متوسط مثل کارمندان با دو میلیون تومان عیدی چطور می خواهد نشاط داشته و شادی کند ؟ عید در چنین خانواده هایی چه رنگ و بوی خاصی دارد که آن را از روزهای دیگر متمایز می کند ؟
اولین و بزرگترین مضرات سخنان امثال آقای سیداحمد خاتمی بخاطر در میان کشیدن مبحثی با عنوان " نوروز اسلامی " آنهم از تریبون نمازجمعه پایتخت که تا حدودی دیدگاه رسمی حاکمیت محسوب می گردد آن است که اسلامیت را در مقابل ملیت قرار داده و این دوگانگی بیشتر از هرچیز به ضرر اسلام است و باعث فاصله گیری هرچه بیشتر نسل جوان ما از دینی می گردد که امثال خاتمی و علم الهدی و صدیقی و پناهیان و رائفی پور و حسن عباسی امروز شارحان این دین شده اند ! دینی با چهره عبوس و زمخت و غیرقابل انعطاف که نشانی از شریعت " سمحه سهله " ندارد.
وقتی خود متولیان این موضع گیری ها را در مورد یک جشن دیرین و کهن ایرانی مینمایند و بواسطه آن نسل جوان از دین و ارزشهای دینی فاصله می گیرد آن وقت گناه را گردن آمریکا و فضای مجازی و غربزده ها می اندازیم ! در حالیکه برای دور کردن این نسل از اسلام ابدا نیازی به دشمن نیست و آقایان فوق الذکر خودشان زحمت کار را می کشند :
گر تو قرآن بدین نمط خوانی
ببرى رونق مسلمانى


کلیه حقوق و مطالب وبسایت متعلق به ساحت کرمانشاه می باشد                  کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است             طراحی و پیاده سازی : : شرکت داده پردازان ستاره صبح غرب