11:8 AM
     صفحه نخست          اساسنامه و مرامنامه حزب          آلبوم عکس       عضویت در حزب         آرشیو مطالب       جستجوی مطلب           پیوند ها          تماس با ما 
 یادداشت سر دبـیـر
 ویلای سرلشکر و فضای مجازی

انحصار رسانه ای در کشور ما دیگر جوابگو نیست ، خوشبختانه ورود رسانه های جدید تلگرامی و مجازی و تلویزیون های اینترنتی ( آپارات و .....) توانسته است انحصار صداوسیما را در هم شکند . براستی اگر انحصار و تک تازی صداوسیما همچنان ادامه می یافت موضوعی مثل ویلای 50 میلیاردی سرلشکر افشاء می شد؟ و او مجبور می شد علیرغم دستور مقام معظم رهبری آن را به این سرعت تخلیه نماید؟

 اخبار عمومی
وزیر اقتصاد: خریداران عمده سکه و ارز شناسایی و مکلف به پرداخت مالیات شدند
اولیای دم سیدامامی از رئیس صدا و سیما شکایت کردند/ هم دروغ گفتند،هم تهمت زدند،هم توهین کردند
روزنامه جمهوری اسلامی: چه نیازی هست که توافقات مبهم در سفر ولایتی به مسکو را نشانه موفقیت بدانیم؟
غرضی:بده بستانها از مجلس سوم به بعد شروع شد
پیشنهاد علی جنتی در مورد کابینه دوازدهم و عبور از بحران
استیضاح وزیر اقتصاد با ۹۰ امضا
روزنامه اصولگرا: بنزین را گران کنید تا 10برابر ترکیه این محصول را مصرف نکنیم
احمدی نژاد و روحانی چقدر نفت فروختند؟
یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد/ 1000 میلیارد بدهی
ما عامل فسادیم،آقای امام جمعه؟/ برای یک بار هم که شده به دانشگاه بیایید
کیهان: روایت وزیر دولت اصلاحات از جشن 30 میلیارد دلاری دولت برای رانت‌خواران/ گوشت را دادید دست گربه
6 فرمان روحانی درباره تخلف در واردات خودروهای خارجی
جزئیاتی از حکم ناظم مدرسه غرب تهران
کدخدایی: افراد پس از انتخابات هم رصد می‌شوند/ شورای نگهبان علم غیب ندارد که وضعیت افراد را بدون مراجعه به عملکردشان بررسی کند
ترامپ: چون "همه می‌خواهند" در انتخابات نامزد می‌شوم/ هیچ رقیب قوی در دموکرات‌ها ندارم
رهبر: اصول‌گرایان و اصلاح‌طلبان گفت و گو کنند/ باهم پدر کشتگی نداریم
تکذیب تذکر رهبرانقلاب به وزیر اطلاعات
چرا آیت‌الله جنتی این‌گونه فکر می‌کند؟
روزنامه جمهوری اسلامی: اگر می خواهیم با امریکا مقابله کنیم، باید مثل دلفین ها باشیم،نه کوسه ها
وزیر اقتصاد:سه فرمان برای دریافت مالیات از واردکنندگان خودرو با ارز ۴۲۰۰ تومانی و خریداران سکه/حق مردم را ریال به ریال از متخلفان می‌گیرم
متهم پرونده ثامن الحجج متواری شد
انتقاد روزنامه رسالت از پیام تسلیت رییس دولت اصلاحات به همسر عباس امیرانتظام
احمد توکلی: با تغییر کابینه مخالفم/ «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت 26 روزه، خیانت در امانت است
کیهان: اگر نفت ایران صادر نشود،هم تنگه هرمز بسته می شود، هم اروپا و اسرائیل در تیررس موشکهای ماست
خانواده مسیح علینژاد از وی اعلام برائت کردند
پزشک امیرانتظام: نیازی به کالبد شکافی پزشکی قانونی نبود/ من مسئولیت صدور گواهی فوت را پذیرفتم
نماینده زاهدان: بیش از 95 درصد مردم سیستان و بلوچستان به غذای مناسب دسترسی ندارند و مشابه شرایط زندگی مردم در آفریقا هستند
امام جمعه اصفهان: دختران باید از کلاس اول ابتدایی با چادر به مدرسه بروند، نه از کلاس سوم که به سن تکلیف می رسند
عارف:ناامیدی در قاموس اصلاحات نیست /حوادث ۸۸ هزینه‌های زیادی را به جریان اصلاحات تحمیل کرد
جنتی: وضع خوب نیست، اما با افراد کارشناس و انقلابی قابل اصلاح و ترمیم است/در شورا دوازده نفر هستند و من یک دوازدهم هستم، اما با من تسویه حساب می‌کنند
عباس امیر‌انتظام و 12 نام به بهانۀ مرگ او
مدیرعامل هواپیمایی آسمان استعفا کرد
توتال ایران را ترک کرد
عباس امیرانتظام درگذشت / عکس
ادامه روند کاهشی قیمت طلا و ارز در بازار/ آخرین نرخ سکه: ۲.۷۱۶.۰۰۰ تومان
درآمد صداوسیما از تبلیغات اپلیکیشن‌ها شفاف نیست
پشت‌پرده یک شایعه علیه رئیس‌جمهور
لاریجانی:نوسانات اخیر اقتصادی ربطی به شرایط خارجی ندارد
غفاری: احزاب کشور دچار استبداد هستند
کیهان: فشار و چانه‌زنی دوباره؛ تاکتیک کارگزاران در قبال دولت
 گفتــگو
علی مطهری: رد صلاحیت آیت‌الله هاشمی از کارهای اشتباه آقای جنتی بود/ نحوه بیان آقای جنتی میخ‌دار است؛ جوان‌ها را از دین و انقلاب فراری می‌دهد
کدخدایی: در سال 96 بحث عدم تایید صلاحیت روحانی و در 84 بحث رجل سیاسی بودن احمدی نژاد در شورای نگهبان مطرح شد
محمد مهاجری: صداوسیما ملوک الطوایفی اداره می شود و هرگوشه اش دست کسی است/تنها برنامه دیدنی تلویزیون،کارتون است
میرسلیم: در قانون‌مداری و شفافیت، رتبهٔ خوبی نداریم
محمد رضا باهنر: هم ما اصولگرایان، اصلاح‌طلب‌ها را می‌زنیم، هم آن‌ها ما را
عماد افروغ: رهبر انقلاب به جای توجیه شکاف مردم و حکومت، نوید تغییر دادند/ دولت بعد از سال ها به اصل 27 قانون اساسی توجه کرد
جواد امام، مديرعامل بنياد باران: روحاني بيش از اين نمي‌تواند به راست بچرخد
راهكار عملي سعيد حجاريان براي مقابله با براندازان: تشكيل هسته سخت اصلاحات
مصباحی‌مقدم: اصول‌گرایان نگاه مادری به نظام دارند
محمود صادقی: اقتصادمان رفاقتی شده/ مال خودسازی کردیم نه خصوصی‌سازی‌/ خصوصی‌سازی افسارگسیخته باید متوقف شود

کد مطلب 19659           تاریخ ارسال : 1397/04/12                         نسخه چاپی
جواد امام، مديرعامل بنياد باران: روحاني بيش از اين نمي‌تواند به راست بچرخد

جواد امام، ‌مديرعامل بنياد باران در واكنش به حمايت‌هاي يكباره جريان رقيب دولت از روحاني مي‌گويد كه اگر تاكتيك جرياني هم باشد در شرايط كنوني مفيد است و تاكيد دارد براي عبور از اين بحران‌هاي بين‌المللي و شرايط داخلي بايد به وحدت رسيد.


با اين حال يادآوري مي‌كند كه اين وحدت با ناديده گرفتن جريان اصلاحات ممكن نيست. او معتقد است كه روحاني تغيير رويكردي نداشته كه حالا رقبا به آن اشاره مي‌كنند و دليل حمايت‌هاي‌شان مي‌دانند؛ البته مي‌گويد ممكن است اين تغيير رويكرد در پشت پرده‌ها رخ داده‌باشد و اصلاح‌طلبان بي‌اطلاع.
 
ديروز، روز حمايت منتقدان روحاني از دولت بود. در واقع آنها با پالس‌هاي مثبت مدتي است كه بر همراهي با دولت تاكيد مي‌كنند. فارغ از اينكه كنش آنها با توجه به شرايط بحراني بين‌المللي و شرايط نامساعد داخلي طبيعي است، ‌به نظر شما اين جريان فكري طي يك حركت تاكتيكي رو به وحدت آورده يا ادعاي آنها پشتوانه قوي‌تري دارد؟
اگر اصولگرايان به اين جمع‌بندي رسيده‌ باشند كه تهديدي متوجه كشور است و بحراني ايجاد شده و براي عبور از بحران اقتضا مي‌كند انسجام و وحدتي ميان همه گروه‌ها شكل گيرد كه واقعا بايد به فال نيك گرفت. ولو اينكه تاكتيك جريان‌شان در حال حاضر اينگونه ايجاب كند. باز هم فكر مي‌كنم در اين شرايط همراهي ميان همه گروه‌ها و همه جريان‌ها مي‌تواند مفيد باشد اما اين نبايد فقط در حد يك شعار باقي بماند. اين انسجام بايد عميق و ميان همه باشد تا بتوان از بحران عبور كرد. در درجه اول بايد تمام صداهاي داخل كشور و تمام افكار و انديشه‌ها را به رسميت بشناسيم. در واقع در راستاي حمايت از دولت بايد بقيه صداها را هم به رسميت بشناسند و مشاركت بدهند. وحدت ملي محقق نمي‌شود تا اينكه از همه ظرفيت‌هايي كه در اختيار داريم، استفاده كنيم يا حداقل بتوانيم با همه جريان‌ها و گروه‌هاي داخلي به گفت‌وگو بنشينيم. امام بر «همه با هم» تاكيد داشتند كه تاكيد درست و دقيقي بود؛ واقعا اگر همه با هم نباشيم عبور از اين بحران‌ها سخت خواهد شد و كشور آسيب خواهد ديد.
در خلال صحبت‌هاي فعالان سياسي جريان رقيب نكته‌اي به چشم مي‌خورد. آنها معتقدند كه روحاني تغيير رويكرد داشته و اين تغيير رويكرد باعث شده كه آنها نيز جلو بيايند و براي وحدت در راستاي منافع ملي گام بردارند. اغلب هم اشاره آنها به سخنراني آخر روحاني است. آيا شما نيز تغيير رويكردي در روحاني احساس مي‌كنيد؟
خير. به نظر نمي‌رسد روحاني دست كم در سخنراني‌ها تغييري كرده‌باشد. فكر مي‌كنم حالا كه حركت‌هاي تصنعي‌ وپشت پرده هدايت شده برخي كنش‌هاي آنها كه مي‌خواستند نشان دهند مردم در مقابل دولت قرار گرفتند، برملا شده و حالا باعث شده تغيير رويكرد داده‌اند. گرچه بايد بپذيريم عملكرد تيم روحاني قابل دفاع نيست و از لحاظ توانمندي و كارآمدي نقدهايي به آن وارد است.
با اين حال تغيير رويكردي دست كم در ظاهر احساس نمي‌شود مگر اينكه اين تغيير رويكرد در مذاكرات پشت پرده اتفاق افتاده باشد كه ما از آن بي‌اطلاعيم.
به هر حال جريان رقيب روحاني در راه حمايت از او گام گذاشته است و هر جريان سياسي قطعا مطالبات و خواسته‌هاي تعريف‌شده‌اي در قدرت دارد. به نظر شما چقدر اين حمايت‌ها براي گرفتن امتياز از دولت است؟
درست است كه تمام راي و سرمايه اجتماعي روحاني از جريان اصلاحات است اما براي كارگزاران دولت او در اغلب موارد نمايندگان افكار و نگاه‌ اصولگرايانه‌اند.
در حال حاضر اصلاح‌طلبان به جهت حمايت‌هايي كه براي روي كار آمدن روحاني انجام دادند، مسوول پاسخگويي هستند اما نبايد ناديده گرفت كه بيشتر دولتي‌ها از جريان راست انتخاب شدند و در واقع اصلاح‌طلبان هيچ مشاركتي در كار اجرايي دولت نداشته‌اند.
فكر مي‌كنيد اين حمايت‌ها در نهايت باعث دوري روحاني از حاميان اصلي و نزديكي به رقباي سابق شود؟
حتما اگر روحاني بخواهد به مطالبات اصولگرايان تن دهد و مطالبات اجتماعي مردم به خصوص حاميان و راي‌دهندگان را ناديده بگيرد اين دوري اتفاق خواهد افتاد و قطعا فاصله بيش از اين خواهد شد. با توجه به اينكه ناكارآمدي‌هاي جدي هم در دولت مشاهده مي‌شود اين دوگزاره باعث مي‌شود اصلاح‌طلبان نتوانند در ادامه مسير همراه روحاني بمانند. تا الان كه مسير انتخاب دولت يك طرفه بوده و اگر بخواهد اين مسير را ادامه دهد قطعا مشكلات بيشتر مي‌شود. البته من بعيد مي‌دانم كه روحاني گردش به راست بيشتر از اين داشته ‌باشد.
به هر حال نبايد ناديده گرفت كه اين حمايت‌ها چه واقعي و چه تصنعي لازمه عبور از بحران براي كل جريانات موجود است.
برخي منتقدان دولت معتقدند كه اگر دولت مي‌خواهد حمايت آنها را داشته‌باشد بايد مرزبندي‌هاي مشخصي با اصلاح‌طلبان داشته ‌باشد. تحليل شما از اين گزاره چيست؟
البته اين نوع حمايت بيشتر شبيه خط و نشان كشيدن است. دولت برآيند انسجام و راي اصلاح‌طلبان بوده و نمي‌توان به دولت گفت اعتبار و رايي كه از اصلاح‌طلبان گرفته‌اي را ناديده بگير و با آنها مرزبندي كن. اگر دنبال وحدت هستيم نبايد و نمي‌توانيم كه جريان اصلاحات كه جريان كوچكي هم نيست و در انتخابات نشان داده اكثريت است را ناديده بگيريم و با آن مرزبندي كنيم. مگر اين وحدت و انسجام بدون جريان اصلاحات محقق مي‌شود؟
به هر حال نبايد خيلي هم زود قضاوت كنيم. اميدواريم كه تدبير عاقلانه‌اي باشد و جريان رقيب دولت هم به اين جمع‌بندي رسيده‌باشد كه براي گذر از مشكلات و مديريت بحران نيازمند انسجام و وحدت واقعي هستيم.

.
نظرات خوانندگان


نام ارسال کننده  
متن  
     

کلیه حقوق و مطالب وبسایت متعلق به ساحت کرمانشاه می باشد                  کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است             طراحی و پیاده سازی : : شرکت داده پردازان ستاره صبح غرب